W biznesie nie jesteś sam ani sama. Zacznij z tego korzystać

Rozwój

Cześć, jestem Agnieszka. Jestem współwłaścicielką VIVE Group, doradcą biznesowym oraz coachem. Biznes, który prowadzę, to firma rodzinna, współtworzona z mężem Bertusem. Od 20 lat rozwijamy ją wspólnie na fundamencie wartości, z których jedną z najważniejszych jest dbanie o otoczenie i zrównoważony rozwój. Przez ten czas staliśmy się liderem na rynku przetwórstwa tekstyliów w Polsce, zatrudniającym 1,2 tys. osób, eksportującym produkty do 70 krajów na świecie i osiągającym przychody rzędu kilkuset milionów zł rocznie. Dziś rozwijam jednak nie tylko własny biznes. Wspieram rozwoju także inne firmy. Doradzam w kwestiach strategicznych oraz towarzyszę w pokonywaniu konkretnych wyzwań biznesowych. Towarzyszę także w rozwoju indywidualnym osobom, jako certyfikowany coach i mentor.

Dlaczego prowadzę doradztwo biznesowe?

Na początku mojej drogi zawodowej biznes był głównie fascynującą przygodą. Pozwalał realizować własne ambicje, osiągać kolejne cele, patrzeć jak materializują się podejmowane decyzje. Równolegle do firmy rozwijałam siebie, jako menadżerkę i businesswoman, osiągałam coraz większe doświadczenie. Z czasem najważniejsza stała się jednak świadomość, że jestem częścią większej całości. I że mój biznes, także nie działa w próżni. Mając świadomość własnych kompetencji, umiejętności i narzędzi, jakie mam w rękach, zaczęłam się zastanawiać: jak mogę to wszystko wykorzystać, aby wnieść wkład w swoje otoczenie? Czerpanie z wieloletniego doświadczenia, by przez doradztwo biznesowe wspierać inne firmy stało się naturalnym sposobem na realizację tych dążeń. Dziś prowadząc np. holistyczną analizę biznesu, czy opracowując strategię biznesową dla firmy wiem, że optymalnie wykorzystuję swoje zasoby. A wierzę, że ich najlepsze wykorzystanie powinno być celem każdego z nas.

Coaching i mentoring – naturalna droga rozwoju

Codzienna praca z ludźmi – początkowo we własnej firmie, a od kilku lat także jako zewnętrzny coach i mentor – to olbrzymia dawka energii płynącej w dwie strony. Znów chodzi jednak o to, jak najlepiej spożytkować posiadane kompetencje i doświadczenie. Moim sposobem na to, jest towarzyszenie innym w osobistym rozwoju. Wspólnie z innymi odkrywam i rozwijam ich mocne strony oraz wspieram w przezwyciężaniu barier. Wykorzystuję do tego nie tylko kompetencje certyfikowanego coacha ICC, ale także praktyczne doświadczenie zdobywane z członkami zespołu firmy i gromadzoną przez lata wiedzę o technikach rozwoju i uczenia się. Oczywiście w pracy coacha i mentora niezwykle przydaje się też praktyczna znajomość biznesowych reguł gry.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa biznesowego, coachingu lub mentoringu?

Współpracując z wieloma menedżerami i właścicielami biznesu zauważyłam, że na początku biznesowej przygody wielu z nich nie odczuwa głębszej potrzeby wsparcia w biznesie. To się jednak zmienia wraz z rozwojem – firmy lub własnych kompetencji. Im bardziej dojrzewamy biznesowo, tym częściej chcemy się uczyć na cudzych, zamiast na swoich błędach. Zaczynamy cenić wiedzę. Zamiast marnować czas, energię i biznesowe okazje wolimy, dowiedzieć się od kogoś, jak zrealizować dane działanie, czy jak rozwiązać dany problem. Z czasem lepiej dostrzegamy, że w biznesie, jak i w życiu, nie jesteśmy sami. Mądrze jest to sobie uświadomić. I zacząć z tego korzystać.

Porozmawiajmy o tym,
jak rozwinąć Twój biznes

Skontaktuj się

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby usprawnić działanie strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Czytaj dalej