Menadżer roku 2019. Zespół, który zmienia przyszłość

Biznes
Rozwój

Kim jest menadżer bez zespołu? Co mógłby osiągnąć kapitan bez załogi? Nagroda Menadżera Roku, którą odebrałam za 2019, należy się w takim samym stopniu mnie, jak i całemu zespołowi, z którym współpracuję. To ludzie, których głęboko podziwiam. Bez ich ciężkiej pracy i zaangażowania, nasz okręt nigdy nie rozwinąłby żagli, nigdy nie wyszedłby z portu i nigdy nie miałby okazji sprawdzić się na wodach, przez które z taką pasją płyniemy.

Możliwości przetwarzania tekstyliów są niemal nieograniczone. W Grupie VIVE opracowujemy technologie, które pozwalają lepiej wykorzystać ten proces. Dajemy odzieży nowe życie. A przy okazji czyścimy świat. Zużyte swetry, czy spodnie nie trafiają bowiem na śmietnik, tylko służą nam w innej formie. To nurt określany jako Textile Upcycling. Dzięki temu, że jesteśmy tak zgraną drużyną, jesteśmy jego liderem.

Zarządzanie dużą firmą wiążę się z wielką odpowiedzialnością – przed załogą, przed partnerami biznesowymi i przed otoczeniem. Ale wdrażanie innowacji, takich jak nowe technologie Textile Upcycling, to wyraz odpowiedzialności za pokolenia, które dopiero nadejdą. Zarówno mnie, jak i moich współpracowników, codziennie napędza świadomość, że praca, którą wykonujemy, będzie miała swoje pozytywne skutki dla naszych dzieci i wnuków. Działamy z pasją. I wciąż jesteśmy nienasyceni działaniem w tej pięknej sprawie.

Rekrutowanie wartościami

Budowa skutecznego i zgranego zespołu jest kluczowa dla rozwoju firmy. Dlatego tak ważna jest odpowiednio przeprowadzona rekrutacja. Chodzi o dobór pracowników nie tylko pod kątem wymaganych kompetencji. Niezwykle istotne jest także sprawdzenie, czy wyznawane przez nich wartości są zgodne z wartościami firmy.

W Grupie VIVE jest wiele kobiet. Wspólnie pracujemy nad tym, by rozwijać w sobie kompetencje liderów takie, jak zaangażowanie, skuteczność, profesjonalizm i konsekwencja w dążeniu do celu. Dzięki temu budujemy bardziej zróżnicowane, a przez to skuteczniejsze zespoły. I, co równie ważne, budujemy społeczność zaangażowaną w życie społeczne i kierującą się wartościami.

Jako Lider kieruję się zasadą wzmacniania kompetencji. Staram się także zawsze budować na pasji. To przynosi długofalowe korzyści. Kobieca wrażliwość połączona z odpornością i taktycznym podejściem to niezwykle efektywna mieszanka. Jako kobieta potrafię być jednocześnie łagodna w relacjach i twarda jeśli chodzi o warunki współpracy. To, w połączeniu z uważnością, pozwala mi działać naprawdę skutecznie.

Jako firma zrealizowaliśmy nasz pierwszy cel. Był nim rozwój biznesu. Teraz chcemy czynić ten biznes coraz bardziej innowacyjnym. Patrzę na naszą przyszłość z wielkim optymizmem. Z zespołem, którego jestem częścią, technologie zmieniające świat są na wyciągnięcie ręki.

Porozmawiajmy o tym,
jak rozwinąć Twój biznes

Skontaktuj się

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby usprawnić działanie strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Czytaj dalej