Jak skutecznie wdrożyć swoją wizję

Co łączy ludzi sukcesu? Po pierwsze, mają wizję swojego działania, a po drugie, potrafią skutecznie wdrożyć tę wizję. Jeśli przekładanie dobrych pomysłów na konkretne działania jest dla Ciebie wyzwaniem, skorzystaj z mojego wsparcia. Wspólnie pokonamy wewnętrzne bariery oraz zaplanujemy i projektowo zarządzimy wdrożeniem Twojej wizji. 

Dlaczego warto wdrażać swoje wizje

Przedsiębiorcy, którzy odnoszą sukcesy i rewolucjonizują rynek, mają wspólną cechę: nie wstrzymują się z przekuwaniem swoich wizji w praktykę. Jeśli decyzyjny paraliż nie pozwala Ci wdrożyć Twoich pomysłów, być może pozbawiasz swoje otoczenie (i siebie) okazji do zmian na lepsze. Pomysł, którego właśnie nie wcielasz w życie, może być rynkową rewolucją. Co więcej, projekty, które utknęły w Twojej głowie, nie pozostawiają w niej miejsca na inne rzeczy. I pochłaniają energię, której zasoby mamy przecież ograniczone.

Jeśli czujesz w sobie dojrzałość do przejęcia inicjatywy i chcesz zacząć wdrażać swoje pomysły, zapraszam do kontaktu! Napisz do mnie lub zadzwoń. Prowadzone przeze mnie sesje i warsztaty z realizowania swoich wizji w praktyce, będą dla Ciebie efektywnym wsparciem. Zarówno w pokonywaniu wewnętrznych ograniczeń, jak i w projektowej realizacji konkretnych pomysłów.

Wdrażanie swoich wizji — praca z postawami

Prowadzona przeze mnie praca z wdrażaniem wizji odbywa się na dwóch poziomach. Pierwszy to zmiana mentalnego nastawienia, które uniemożliwia Ci podjęcie działania i tym samym, realizację Twojego pomysłu. Częste bariery, które pojawiają się na tym poziomie to:

 • strach przed porażką
 • strach przed opinią innych i myśli typu „co inni sobie pomyślą”
 • obawa przed zweryfikowaniem opinii o samym sobie
 • trudności w wybraniu priorytetowego projektu
 • wyolbrzymianie straconych okazji
 • nieumiejętność odpuszczania
 • niedostrzeganie strat płynących z bezczynności
 • niedostrzeganie korzyści płynących z działania

Podejście projektowe i kryteria sukcesu

Drugi poziom to projektowe podejście do przekuwania konkretnych pomysłów w praktykę. Na tym etapie pojawia się głównie pytanie: jak skutecznie wdrożyć moją wizję? Wśród elementów, które się tu pojawiają, są m.in.:

 • kosztorys pomysłów
 • oceny ryzyka i szans powodzenia
 • przygotowanie biznesplanów i studiów wykonalności

Jednym z pierwszych kroków w podejściu projektowym jest analiza posiadanych pomysłów. Opiera się ona na dobraniu odpowiednich do Ciebie kryteriów oceny. Skąd wzięła się w Tobie potrzeba zmiany? Jeśli chodzi np. o poprawę sytuacji finansowej, skupimy się na pomysłach, które można najłatwiej spieniężyć. Jeśli chodzi np. o potrzebę nowych wyzwań, zastanowimy się, która wizja przekuta w praktykę najbardziej Cię rozwinie.

Po wybraniu konkretnego pomysłu stworzymy plan działania. Rozbijemy realizację Twojej wizji na etapy i mierzalne zadania. To pozwoli Ci nie tylko zwiększyć skuteczność działania, ale także na bieżąco oceniać, jak postępuje wcielanie Twojego pomysłu w życie.

Aby dopełnić proces konieczne określenie kryteriów sukcesu. Jak inaczej dowiesz się, czy Twoja wizja została już wdrożona? W końcowym etapie opiszemy więc warunki, w których uznasz, że Twój pomysł został zrealizowany.

Do kogo kierowane jest wdrażanie wizji

Realizacja wizji w praktyce to proces kierowany do osób, które:

 • mają dużo pomysłów, ale nie potrafią się zdecydować na realizację konkretnego
 • są kreatywne, ale brakuje im kompetencji w obszarze planowania, czy organizacji pracy
 • mają obawy przed poniesieniem porażki lub oceną innych
 • czują, że brak im odwagi do wdrożenia swoich pomysłów
 • dostrzegają bariery wewnętrzne lub zewnętrzne, które uniemożliwiają im podjęcie działania
 • szukają sposobów na to, jak zmienić swoją sytuację zawodową
 • nie potrafią wytyczyć pożądanej ścieżki kariery
 • chcą zrealizować swoje marzenia

Podejmując z Tobą pracę nad wcielaniem pomysłów w życie elastycznie podejdę do Twoich potrzeb. Możemy skupić się na pracy nad postawami, bądź na projektowym wdrożeniu wybranej wizji. Mogę Cię też kompleksowo wesprzeć w pokonywaniu wewnętrznych barier i projektowym rozpisaniu Twojego pomysłu. Każdy obszar, który jest dla Ciebie wyzwaniem, pogłębimy do momentu, w którym to wyzwanie zostanie przezwyciężone.

Wdrażanie planów — korzyści z działania

Działanie to energia i sygnały, które wysyłasz do swojego otoczenia. Naturalną koleją rzeczy jest to, że otoczenie będzie na te sygnały reagować. Jeśli wstrzymujesz się z działaniem, to prawdopodobnie nie masz świadomości, jak wiele spraw zacznie się rozwiązywać, kiedy po prostu zaczniesz działać. I jakie wsparcie zacznie się wokół Ciebie materializować. Chcesz zmienić swój pomysł w sukces? Musisz wykonać pierwszy krok. Być może tym kluczowym krokiem, który uruchomi lawinę działania, będzie kontakt ze mną — doświadczonym w biznesie mentorem i doradcą. Mogę być dla Ciebie wsparciem pokonywaniu własnych ograniczeń i realizacji Twoich wizji. Ludzie biznesu też powinni marzyć. I spełniać swoje marzenia.

POPRZEDNIE
NASTĘPNE
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/agnieszkaservaas.com/wp-content/themes/agnieszkaservaas/template-parts/template-detail.php on line 137

Porozmawiajmy o tym,
jak rozwinąć Twój biznes

Skontaktuj się

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby usprawnić działanie strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Czytaj dalej