Dobrostan w biznesie

Biznes można, a nawet należy prowadzić z lekkością. Jeśli chronicznie odczuwasz stres, a obowiązki częściej są przykrą powinnością niż ekscytującym działaniem, to coś jest niewłaściwe. Naucz się cieszyć efektami swojej pracy. Znajdź równowagę między działaniem, regeneracją i docenianiem swoich osiągnięć. Odpowiednio zarządzaj sobą i własnymi zadaniami. Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Pozwól, że Cię w tym wesprę.

Jak zadbać dobrostan w biznesie

Wszystko zaczyna się od wywiadu. Przeprowadzimy pogłębioną rozmowę na temat Twoich zwyczajów oraz tego, co czujesz działając w biznesie i życiu prywatnym. Być może zbiorę także opinie z Twojego zawodowego i prywatnego otoczenia. Na tej podstawie zdiagnozuję sytuację i wspólnie z Tobą określę zakres działań do podjęcia.

Każdy z nas jest inny i każdemu z nas co innego może przeszkadzać w osiągnięciu zadowolenia i satysfakcji ze swojego życia i pracy. W zależności od indywidualnej sytuacji mogę:

 • przeprowadzić proces wsparcia kobiety w poczuciu własnej wartości. Pomóc znaleźć równowagę pomiędzy czasem poświęconym pracy zawodowej i rodzinie
 • wesprzeć w wypracowaniu własnej przestrzeni do samorealizacji
 • przygotować Cię do skutecznego zarządzania sobą, czasem, zadaniami i wyznaczania priorytetów
 • pokazać, jak pracować z kalendarzem dopasowanym do Twojego naturalnego rytmu
 • pomóc Ci zwalczyć pracoholizm i perfekcjonizm
 • dookreślić z Tobą priorytety rodzinne i zawodowe. Wspólnie podjąć pracę z kołem życia
 • wyrobić umiejętność rozpoznawania, jak emocje wpływają na Twój stan fizyczny
 • wspierać w dążeniu do działania i nauczyć pracy z nadmiarowością. Przygotować do pracy z odwróconą Metodą Pareto (odpuścić 20 proc., realizować 80 proc.)
 • wdrożyć pracę z wdzięcznością
 • wesprzeć w dookreśleniu swoich naturalnych potrzeb życiowych
 • przygotować do odpowiedniej komunikacji w życiu prywatnym i zawodowym oraz do asertywnego angażowania się w życie towarzyskie zgodne z własnymi potrzebami
 • nauczyć Cię skutecznego kaskadowania zadań

Podczas pracy nad osiągnięciem dobrostanu w biznesie wykorzystuję różne techniki i narzędzia, m.in.:

 • karty archetypowe
 • karty wartości
 • narzędzia coachingowe
 • schemat koła życia
 • odwróconą metodę Pareto

Pracujmy wspólnie nad Twoim dobrostanem

Osiągnięcie dobrostanu w biznesie wymaga pracy. Nawet jeśli dobre samopoczucie oznacza odpuszczanie konkretnych aktywności, jest to umiejętność, której trzeba się nauczyć. Pokażę Ci jak zdobyć takie umiejętności. Naszą wspólną pracę w tym obszarze poszerzymy o zagadnienia związane między innymi z dbaniem o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Być może masz już świadomość, jak istotny jest to aspekt własnego dobrostanu, ale wciąż nie potrafisz skutecznie wprowadzić do swojego życia dobrych nawyków. Pokażę Ci jak to skutecznie zmienić. Przyjrzymy się także temu, jak emocje i myśli wpływają na Twoje zdrowie fizyczne. Nie od dziś wiadomo, że napięcie odkłada się w określonych partiach mięśni. Być może nawiedzające Cię bóle głowy czy pleców wynikają w takim samym stopniu z długiej pracy przed komputerem, co z nieświadomie napinanych mięśni. Zobaczysz, jak dojść do sytuacji, w której będziesz świadomie obserwować swoje ciało i sygnały, jakie Ci wysyła.

Dlaczego warto zadbać o swój dobrostan

Lepsze samopoczucie to lepsze decyzje i lepsze wyniki w biznesie. Przede wszystkim jednak dobrostan to sposób na dobre przeżycie życia, które każdy z nas ma przecież tylko jedno. Dzięki świadomemu podejściu do swoich potrzeb, możliwości i wewnętrznych uwarunkowań będziesz w stanie w większym stopniu cieszyć się zarówno obowiązkami, jak i czasem wolnym. Kompleksowe dbanie o własny dobrostan w biznesie pozwoli Ci poprawić jakość swojego życia w każdym obszarze – zarówno na gruncie zawodowym, jak i osobistym. Elementem łączącym wszystkie sytuacje w Twoim życiu jesteś właśnie Ty – Twoje ciało i umysł. Pokażę Ci, w jaki sposób codzienne działania realizować z lekkością, swobodą i z dbałością o siebie.

POPRZEDNIE
NASTĘPNE
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/agnieszkaservaas.com/wp-content/themes/agnieszkaservaas/template-parts/template-detail.php on line 137

Porozmawiajmy o tym,
jak rozwinąć Twój biznes

Skontaktuj się

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby usprawnić działanie strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Czytaj dalej